KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 6558568
*
nr 655 8568
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvareller, 9 st, Frans Lindström (1874-1954), stockholmsmotiv, ca 20x16
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
3.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 september 2010
kl 19:44:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/9 15:06:59
1
1.700 kr
6/9 17:32:29
2
1.200 kr
6/9 17:33:57
2
1.400 kr
6/9 17:58:38
3
3.700 kr
6/9 19:26:14
2
2.100 kr
6/9 19:26:40
2
2.300 kr
6/9 19:28:04
2
2.500 kr
6/9 19:28:41
2
2.700 kr
6/9 19:29:31
2
2.900 kr
6/9 19:32:19
2
3.100 kr
6/9 19:34:52
2
3.300 kr
6/9 19:35:18
2
3.500 kr
6/9 19:35:47
2
3.700 kr
6/9 19:36:09
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Frans Lindström
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Läs mer om Frans Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller frans lindström motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47
-
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45
-
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14
*
Frans Lindström
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Läs mer om Frans Lindström
nr 655 8568
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvareller, 9 st, Frans Lindström (1874-1954), stockholmsmotiv, ca 20x16
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 3.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 september 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/9 15:06:59 | 1 | 1.700 kr |
6/9 17:32:29 | 2 | 1.200 kr |
6/9 17:33:57 | 2 | 1.400 kr |
6/9 17:58:38 | 3 | 3.700 kr |
6/9 19:26:14 | 2 | 2.100 kr |
6/9 19:26:40 | 2 | 2.300 kr |
6/9 19:28:04 | 2 | 2.500 kr |
6/9 19:28:41 | 2 | 2.700 kr |
6/9 19:29:31 | 2 | 2.900 kr |
6/9 19:32:19 | 2 | 3.100 kr |
6/9 19:34:52 | 2 | 3.300 kr |
6/9 19:35:18 | 2 | 3.500 kr |
6/9 19:35:47 | 2 | 3.700 kr |
6/9 19:36:09 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Frans Lindström
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Frans Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller frans lindström motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47 -
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:42 -
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45 -
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14